İş

ChatGPT’nin işinin yüzde 80’ini yaptığını söyledi; ikinci bir iş var

OpenAI’nin yapay zeka destekli sohbet robotu ChatGPT’nin birçok kişinin işini alabileceği söyleniyor. Ama görünüşe göre bunun tersi de mümkün. Başka bir deyişle ChatGPT, insanların çoklu görev yapmasına yardımcı olabilir.

Vice, birkaç çalışanla günlük iş hayatlarında ChatGPT’yi nasıl kullandıkları hakkında röportaj yaptı. Çalışan deneyimleri, pek çok çalışanın dolaylı olarak ikinci bir işe girerek evden çalışma avantajından yararlanmasıyla, pandeminin başlarında ortaya çıkan eğilimle bağlantılı görünüyor.

Anonim kalmak isteyen ve Ben takma adıyla konuşan bir çalışan, AI aracını iş yerinde kullanabileceğini fark ettikten sonra ikinci bir iş başvurusunda bulunduğunu söyledi. . Toronto merkezli Ben, fintech şirketlerinin yeni ürünleri pazarlamasına yardımcı oluyor. Bunun için de çeşitli tanıtım metinleri yazması gerekiyor. Vice’a, ChatGPT’nin işini daha hızlı ve daha verimli yapmasına yardımcı olduğunu ve bunun da kendisine daha fazla zaman kazandırdığını söyler.

Bu yılın başlarında Ben, chatbot’u kullandıktan sonra ikinci bir iş bulmak için zamanı olduğunu fark ettiğini söyledi. ChatGPT’nin temelini oluşturan AI modelinin güncellenmiş bir versiyonu. GPT-4’ün piyasaya sürülmesinin işleri daha da kolaylaştırdığını belirtti.Vice’tayım” İkinci bir iş bulabilmemin tek nedeni bu.dedi ve ekledi: Dürüst olmak gerekirse, ChatGPT işimin yaklaşık %80’ini yapıyor. Ona sadece bir benzetme yazmasını söylüyorum ve ona verdiğim bağlama göre benim için yapıyor.

Hatta yöneticisine mesaj yazmak için chatbot’u kullandığını ve bot’un organik görünmesi için küçük harflerle yazmasını önerecek kadar başarılı olduğunu ekliyor.

Ancak Ben, ChatGPT tarafından hazırlanan metinleri zaman zaman düzeltmesi gerektiğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu